Druhý extraligový tým z Prahy už Plzeň porazila, Kovo padlo 4:1

Plzeň zvládla první domácí zápas v přípravě. I tentokrát se mečouni utkali s týmem z Prahy, zatímco minulý čtvrtek hráli s Kert Parkem. Ve středu se v Plzni představilo Kovo. Nováček extraligy domácím v mnoha aspektech nestačil. Nedala se mu však upřít bojovnost a v utkání bylo vidět mnoho pěkných soubojů.

28.08.2014 | Tomáš Majer
příprava, středa 27.8.2014
HBC Plzeň - Kovo Praha  4:1  (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6:29 Kejř O., 8:08 Slanec (Švarc), 17:17 Pauer (Slanec), 42:04 Benedikt O. - 6:54 Strejček (Marušinec).
Rozhodčí: Michailidis. Vyloučení: 2:4. Využití 0:0. Střely na branku: 36:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Diváci: 36.
HBC Plzeň: Kráčina (od 16. Kukrál) – J. Benedikt, Edl, Slanec, Vágner, Krpal, Hanuš, Kavalír – O. Benedikt, Krch, Krásný, Pauer, Švarc, O. Kejř, V. Polívka, Gřoňka, Kolařík
Kovo Praha: Zelenka (od 16. Mikl) – Adam, Marušinec, Plecitý, Vršecký, Mainzer, Zeman Martin – Strejček, Winter, Ruda, Häusler, Svoboda, Franěk, Zeman, Michal, Krištof, Bravenec

Do utkání nastoupilo několik staronových tváří! Adam Vágner, Ondřej Kejř nebo Václav Polívka. Příležitost také dostali bratislavští reprezentanti z dorostu, konkrétně čtveřice Pauer s Hanušem a Kráčina se Švarcem. Druzí dva jmenovaní se však v kádru A-týmu pravidelně objevovali již loňskou sezonu.

Začátek zápasu patřil domácím. Hned od začátku zabrali polovinu Kova a na brankáře Zelenku vyslali hned několik povedených pokusů. Zvlášť trojice Pauer – Švarc – Kejř nováčkovi extraligy hodně zatápěla. Ovšem Petr Gřoňka byl vyloučen na 2+2 minuty a nabídl vosám dlouhou přesilovku. Tou však hosté pohrdli a domácí se znovu vrhli do útoku.

A byl to již zmíněný Ondřej Kejř, kdo otevřel skóre utkání. Když se pěknou kličkou uvolnil od levého mantinelu a krásnou individuální akci zakončil bekhendovým blafákem.

Mečounům ale vedení dlouho nevydrželo. Pražští hokejbalisté vyrovnali hned v následujícím střídání. Když domácí obrana zaspala při bránění Strejčka, jenž nadvakrát dorazil balonek do brány. To Plzeň vrátilo zpět na zem a ihned se snažila vzít si vedení zpět. Aktivní byl zvlášť Martin Krch. Do konce první části se ujala pouze tvrdá střela Michala Slance ihned po buly.

Do druhé třetiny oba týmy vystřídali gólmany. Petra Kráčinu nahradil Martin Kukrál a Michala Zelenku vystřídal explzeňský Petr Mikl. Ten měl hned ze začátku pořádné štěstí. Michal Slanec mohl hned v prvních chvilkách prostřední periody přidat svůj druhý gól. Ale míček namířil pouze do spojnice břevna a tyče.

Mečouni i nadále tahali za delší konec lana a s Kovem si dělali, co chtěli. Třetí gól Plzně padl po rychlém protiútoku. Když se míček po ose Kejř - Slanec dostal k Jaroslavu Pauerovi, který se prosadil střelou pod vyrážečku. Na to v polovině utkání zareagoval trenér hostí Michal Krček oddechovým časem. V něm svým svěřencům sdělil pěkně od plic, co se mu nelíbilo.

Týmu z Prahy time-out pomohl. Jeho hráči se osmělili a čím dál více se objevovali v útočném pásmu. Po Bravencově střele od modré zazvonila tyč i na druhé straně. Skóre se ale do konce třetiny nezměnilo.

Třetí část nenabídlo jinou podívanou, než dvě předchozí. Plzeň hru kontrolovala a byla i častěji u balónku. Kovo zahrozilo z občasných brejků, ovšem žádnou další branku nevstřelilo. To ovšem neplatí o Plzni. Necelé tři minuty před koncem dostal pěkný pas na střed hřiště Ondřej Benedikt a chytrou střelou pod lapačku uzavřel středeční utkání.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (HBC Plzeň): Začátek byl z naší strany hodně rozpačitý. Vázl od týmu ten způsob hry, který od něj chceme. Od druhé třetiny se nacvičované věci začaly častěji a precizněji opakovat. Přesto jsme měli po dobrých pasážích útlumy. Prozatím nejsou v naší hře v tomto směru automatismy. Celkový dojem je solidní, zároveň víme, co máme na zbývajících trénincích vylepšovat. Také hledáme nejvhodnější složení útočných trojic, ale i tady začíná být jasno.

Fotografie ze zápasu

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.