Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Mečouni po delší době naplno bodovali, odnesl to Třinec

P L Z E Ň - V přímém souboji o osmou příčku extraligové tabulky byli úspěšnější domácí hokejbalisté, kteří si v prvních dvou třetinách vytvořili dvoubrankový náskok. Hosté už v závěru ani přes dobrý tlak vyrovnat nedokázali a Plzeň tak slaví vítězství 2:1.

30.11.2013 | Marek Kratochvíl
15.kolo, sobota 30.11.2013
HBC Plzeň - Třinec  2:1  (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Kavalír (Kejř, Slanec), 30. Slanec (Kavalír, Kejř) – 38. Martin Říman (Konvička).
Rozhodčí: Koskuba, Pečený. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HBC Plzeň: Marek (Návara) – J. Benedikt, Edl, Slanec, Kavalír, Vodrážka, Frajdl – O. Benedikt, Švarc, Malý, Valenta, Polívka, Kejř, Liška, Zeman, Krásný, Gřonka, Forejt, Tůma.
Třinec: L. Smolka – Konvička, Turoň, Samek, Mišun, Chowaniec, Žuffa – Zvejška, R. Smolka, M. Říman, Toman, Drábik, D. Říman, Cieslar, Tomis, Filípek.

Plzeňští dostali hned na úvod výhodu přesilové hry, tu ale využít nedokázali. Chvíli po jejím skončení sice dokázal domácí Liška dostat míček do třinecké branky, podle rozhodčích ale díky odrazu od rukavice, a branka tedy nebyla uznána. Chvíli před koncem první patnáctiminutovky si vyzkoušeli přesilovku také hosté, faul Václava Polívky ale nepotrestali, na což také následně doplatili. Ihned po vyrovnání sil na obou stranách šli totiž Třinečtí znovu do čtyř a poprvé inkasovali. V závěru čtrnácté minuty se totiž trefil Jiří Kavalír.

Druhé dějství jako by kopírovalo to první. Oba týmy tu a tam zahrozili, nějaké vážnější gólové příležitosti ale dlouho nepřicházely a to i navzdory několika přesilovým hrám. Jednu z nich však přece jen domácí využili, stejně jako v první třetině a téměř dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3 dokázali přetavit ve druhou branku. Nejprve sice Smolku zachránila branková konstrukce, o chvíli později už ale po střele Michala Slance inkasoval. Ve stejném čase si zároveň hostující Cieslar vysloužil za protesty nejprve osobní desetiminutový trest a následně i trest do konce utkání.

Třinec se v poslední patnáctiminutovce pokoušel o zvrácení utkání a po rychle využité přesilové hře se mu podařilo snížit. Marek sice Konvičkovu střelu ještě dokázal vyrazit, na dorážku Martina Římana už byl ale krátký. Kontaktní branka hru pořádně zdramatizovala, tím spíše, že hosté dostali k dispozici v krátkém časovém období další dvě početní výhody. Mečouni se ale bránili houževnatě, několikrát je podržel brankář Marek a v poslední minutě při powerplay hostů také obětavý Valenta, který lehl do tvrdé rány a skončil s krvavým šrámem v obličeji. Výhru tak domácí nakonec uhájili.

Ohlasy po utkání

Trenér Josef Kadaně: Zápas jsme bodově zvládli jak jsme si předsevzali. Odskočili jsme Třinci o pět bodů. Bylo to další z mnoha utkání kdy jsme se trápili v koncovce. Tentokrát až neuvěřitelně. I proto jsme rádi, že je konec. Řada kluků se trápí a pauza jim nepochybně pomůže. Máme s průměrem dvou vstřelených branek na utkání 21 bodů. Vypovídá to sice o tom, že branky nestřílíme, ale výrazně jsme zlepšili defenzívu. Lepší bilancí obdržených branek má jen dvojice mužstev - vedoucí Pardubice a Hradec Králové.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv