Hodnocení víkendu: Muži opět zaváhali, starší dorost vyprovodil Kladno

P L Z E Ň - Další prohra pro A-tým znamená ztrátu právě na svého sobotního soupeře z Hradce už 8 bodů. To starší dorostenci a starší žáci zaznamenali lepší výsledky. Oba týmy potvrdily ve svých zápasech roli jednoznačného favorita a Kladno, resp. Litice vypráskali výsledkem 9:0, potažmo 11:1.

18.11.2013 | Marek Kratochvíl

Muži

Černou sérii plzeňští hokejbalisté nezastavili ani s Hradcem Králové, který na úvod soutěže porazili po nájezdech na jeho vlastní půdě. Domácí duel ale se svým sousedem v tabulce nezvládli a poté, co Slanec tři minuty před koncem jen snižoval, mu podlehli těsně 1:2. Plzeň nezachytila soupeřův nástup do utkání a ve zbytku zápasu se herně i výsledkově trápila.

Sobota 16. listopadu: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Podrobnosti o utkání.

Starší dorost

Starší dorostenci měli na programu domácí zápas s ALPIQEM Kladno a poradili si lépe než seniorský tým. Od úvodu prokazovali vyšší herní kvalitu a soupeře s chutí rozstříleli. Jednoznačný výsledek 9:0 doplňuje například výmluvná statistika střel na branku, která vyzněla jednoznačně ve prospěch domácích v poměru 45:12. Mečouni si tak v tabulce jen upevnili pozici nejlépe útočícího týmu soutěže.

Sobota 16. listopadu: HBC Plzeň – HBC ALPIQ Kladno 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)

Starší žáci

Jestliže si starší dorostenci s chutí zastříleli, pak lze to samé uvést i o týmu starších žáků. Ty čekal městský rival z Litic, i v tomto duelu však byla jasně zřetelná převaha domácích. Jejich počet střel se zastavil dokonce na čísle 63, z těch pak dokázali vytěžit hned jedenáct branek, oproti tomu inkasovali jen jedinou. Litice tedy zůstávají bez bodu, Plzeň připisuje další vítězství.

Sobota 16. listopadu: HBC Plzeň – HBC Plzeň-Litice 11:1 (4:0, 4:0, 3:1)

Mladší žáci B

Plzeňské béčko mladších žáků nastoupilo v Dobřanech, nezačalo ale vůbec dobře. Už v polovině třetí minuty totiž mečouni o dvě branky prohrávali. Jak se později ukázalo, neustále narůstající vedení domácího týmu bylo nad jejich síly, prosadili se jen Kohout, Klasna a Sýkora. To jen domácí Mužík (5+2) zpečetil svůj hattrick už v průběhu osmé minuty utkání.

Neděle 17. listopadu: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 7:3 (4:2, 1:0, 2:1)

Program příštího týdne:

Sobota – 23. listopadu
  • Muži: Letohrad – Plzeň (13:00)
  • Starší dorost: Kovo Praha – Plzeň (16:00)
  • Mladší dorost: Plzeň – Zliv (12:30)

Neděle – 24. listopadu
  • Mladší dorost: Plzeň – Kovo Praha (16:30)
  • Mladší žáci A: České Budějovice – Plzeň (12:00)
  • Mladší žáci B: Písek – Plzeň (12:00)

Podobné články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.