Plzeň počtvrté v řadě prohrála, doma podlehla Hradci Králové

P L Z E Ň – Ani napočtvrté to Plzni nevyšlo a i ze souboje s Hradcem Králové vyšla bodově naprázdno. Na body přitom čeká už od 20. října, kdy porazila na domácí půdě Kladno. Hradec se v průběhu zápasu dostal do dvoubrankového vedení a domácí se v závěru nezmohli na více než kontaktní branku.

16.11.2013 | Marek Kratochvíl
13.kolo, sobota 16.11.2013
HBC Plzeň - Hradec Králové  1:2  (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Slanec (J. Benedikt, Valenta) – 6. Štěpánek (Lux), 39. Lux (Štěpánek, Hrabica).
Rozhodčí: Černý, Prudík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 16:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HBC Plzeň: Marek (Kráčina) – J. Benedikt (C), Edl, Slanec, Kavalír, Krpal, Frajdl, Vodrážka – Kejř, Švarc, Polívka, Krásný, O. Benedikt, Malý, Valenta, Gřonka, Zeman, Liška, Tůma, Forejt.
Hradec Králové: Mroviec (Dvořáček) – Hrabica, Jiřík, Veselý, Švanda (C), Černý – Štěpánek, Hrubý, Petr, Tesař, Lux, Ježek, Sádovský, Fišer, Krejčík, Jandát.

Hned na úvod domácí nevyužili přesilovou hru, při vlastním oslabení o chvíli později naopak sami inkasovali. K odraženému balonku se dostal jako první Jan Štěpánek a jeho následnou dělovku zastavila až síť. Krátce nato mohl sice odpovědět Malý, z mezikruží ale nastřelil jen brankáře Mroviece.

V závěru první patnáctiminutovky pak Plzeňští opět faulovali a při přesilovkové střele Tesaře mohli mluvit o štěstí. Míček totiž orazítkoval tyčku plzeňské branky. Ještě větší šanci měl však v poslední minutě před přestávkou Krejčík, nejprve ale na brankovišti minul, o chvíli později pak z podobné pozice nechal vyniknout Markovu lapačku.

Druhá třetina nabídla jedinou vážnější příležitost a sice opět na straně královéhradeckých hokejbalistů. Krejčík s Fišerem se dostali do přečíslení, střílená křižná přihrávka prvně jmenovaného však čepel Fišerovy hole naštěstí pro domácí o pár centimetrů minula.

Drama tedy zbylo na závěrečné dějství. Hra se z obou stran trochu přitvrdila. Mnoho šancí ale k vidění opět nebylo. Z ničeho nic pak udeřil Hradec, jehož hráči perfektně využili chvilkové ztráty koncentrace domácího týmu. Hrabicovo vyhození totiž přerostlo v další situaci 2 na 1, v níž tentokráte Štěpánek vybídl ke skórování Ondřeje Luxe, který vstřelil, jak se později ukázalo, vítěznou branku.

Domácí ale s trochou štěstí při přesilové hře vyrovnali, když střela Michala Slance propadla po teči jednoho z hostujících obránců až za Mroviecova záda. V pětačtyřicáté minutě pak poslední větší šanci na vyrovnání nezužitkoval Jaroslav Kejř, když tváří v tvář Mroviecovi zvolil forhendový blafák. Hostující brankář však jeho úmysl přečetl.

Fotografie ze zápasu

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.