Plzeň nestačila na Vlašim a počtvrté v řadě venku prohrála

V L A Š I M - Plzeňští mohli napravit páteční zaváhání s Mostem už v neděli, kdy vycestovali do Vlašimi. Český mistr se ale jako první ujal vedení, které ve druhé části navýšil už na rozdíl 4 branek. Západočeši se už na obrat nezmohli.

10.11.2013 | Redakce
10.kolo, neděle 10.11.2013
Vlašim - HBC Plzeň  4:2  (1:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Topolánek (Střecha, Nýdl), 16. Šindelář (Čičatka), 21. Horák (Blažek, Střeska), 30. Střecha (Dušek, Topolánek) – 36. Kejř (J. Benedikt, O. Benedikt), 45. Edl (Kejř, Polívka).
Diváci: 80. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Plzeňané začali ve Vlašimi bez bázně a v úvodu se hrálo více na polovině domácích. Pak však přišla chybná rozehrávka před červenou čárou a rychlý kontr proměnil ve vedoucí gól Vlašimi ranou nad lapačku Libor Topolánek. To byla voda na mlýn domácích a ti se dostávali do dalších šancí, které likvidoval jistý Jan Marek. Mečouni se vzpamatovali až ke konci třetiny a trojice O. Benedikt, Malý a Forejt mohla v samém závěru vyrovnat. Míček však v tomto závaru nedoputoval za záda Straky.

Druhá třetina začala pro hosty ještě hůře než ta úvodní. Po prohraném vhazování v obranném pásmu se ocitl před Markem osamocený Jakub Šindelář a střelou mezi betony se prosadil. Další herní útlum umocnilo ještě vyloučení Václava Polívky na 2+2 minuty. Již tu první přesilovku proměnila Vlašim díky zakončení Tomáše Horáka z bezprostřední blízkosti. V pokračujícím oslabení se ale dostal do brejku Ondřej Malý, ač faulován hráčem Vlašimi, který v souboji na červené před tím ztratil hůl, Malý dokázal zakončit. Bekhendovou střelu sice Straka vyrazil, Ondřej Malý ale pohotově ze vzduchu míček do branky dorazil. Podle názoru rozhodčích však zasáhl příliš vysoko, a branka tedy nebyla uznána.

Ještě do přestávky stačila Vlašim zvýšit svůj náskok. To při vyloučení Jaroslava Kejře propadli Plzeňané při vyvážení míčku a toho využil Jan Střecha, který propálil Marka v čase 29:03 počtvrté.

V poslední třetině se sudí uvolili vylučovat i na druhé straně a svoji první početní výhodu hosté zužitkovali. Jaroslav Kejř zamířil přesně ze strany – 4:1. Ještě před touto přesilovkou nastřelil svojí povedenou ranou břevno Petr Gřonka. Šest a půl minuty před koncem bodl koncem hole Jaroslava Kejře Horák a vyfasoval trest 5 + OK. V předlouhé přesilovce však Plzeňané dokázali trefit pouze tyčku po střele Dana Krásného. Domácí šli za katr ještě jednou, tentokráte Juráček za podražení. Tuto přesilovku Mečouni využili, když Michal Edl zužitkoval přihrávku J. Kejře, a upravil tak skóre na 4:2 pro mistrovskou Vlašim.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér Plzně): „Máme sérii nepovedených zápasů. Ta se datuje od lehkovážně odehraného utkání v Ústí. Dostáváme příliš mnoho zbytečných gólů. Máme týden na to, abychom se z toho už konečně vzpamatovali a produkovali beze zbytku hru, která přinese daleko lepší výsledky.“

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.