První vzájemný duel letošní sezony vyzněl lépe pro Jihlavu

Desátý zápas tohoto ročníku FORD-CREDIT extraligy odehráli Plzeňané v Jihlavě. Utkání dopadlo lépe pro domácí, kteří zvítězili poměrem 2:1. Jediným střelcem hostí byl Michal Edl, který v 43. minutě značně zdramatizoval vývoj utkání. Vítěznou branku si připsal nejproduktivnější muž extraligy, Ondřej Jobák.

02.11.2013 | Tomáš Majer
11.kolo, sobota 2.11.2013
Jihlava - HBC Plzeň  2:1  (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Javorka, 40. Jobák (Kříž) – 43. Edl (Kejř, Krásný).
Vyloučení: 6:6. Využití přesilovek: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:30. Diváci: 62. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Jihlava: Humlíček (Ježek) – Brázda, Blaško, Kříž, Šmíd, Gregor, Homola – Vávrů, Danko, Trávník – Fiala, Smutný (C), Jobák – Matějka, Javorka, Průcha – Grubhoffer, Kučera
HBC Plzeň: Marek (Novický) – Edl, Benedikt J. (C), Kavalír, Slanec, Frajdl, Krpal – Malý, Krásný, Benedikt O. – Polívka M., Kejř, Polívka V. – Gřonka, Valenta, Zeman – Liška, Tůma

Plzeňané v úvodu zaskočili Jihlavu a aktivněji pojali úvod utkání. V první šanci byl Valenta. První velkou šancí se však prezentovali Jihlavští. Po Edlově chybě na červené uháněl sám na Marka Trávník, který nasměroval střelu přímo do hrudi hostujícího brankáře. Necelé dvě minuty na to zabrnkal na nervy diváků domácí Brázda, když míček z jeho hole přistál na čepeli Stanislava Valenty. Ten ale nezakončil, díky dobré práci Humlíčka, jenž se mu vrhl pod nohy. Celkově byla hra velmi kouskované a ani jednomu z týmů se příliš nedařilo. Na konci 9. minuty se znovu střetli Trávník s brankářem Janem Markem. Na lobovanou přihrávku naštěstí plzeňský strážce včas vyběhl a šanci zmařil. Za pár okamžiků už tabule ukazovala stav 1:0. Střelou „do víka“ se trefil Jaroslav Javorka. A mohlo být hůř, kdyby Danko přetavil svůj samostatný únik v druhou branku.

Mečouni od druhé třetiny nemohla počítat s Michalem Slancem, který bolestivě upadl na pravou ruku. V Jihlavě se hrál hokejbal plný soubojů a ani jeden z týmů soupeře nepouštěl do blízkosti svého brankáře. Oba týmy měly možnost přesilové hry. Nejvážnější ohrožení branky Plzně měl na svědomí kapitán Roman Smutný, který křižným pasem vybídl ke skórování Danka, jehož střele chyběli milimetry, aby si našla cestu do sítě. Smutný se pak sám prezentoval nebezpečnou střelou, ale Jan Marek dnes převáděl vynikající výkon. Úroveň utkání byla částečně poznamenána kluzkým povrchem, který nadělal problémy nejednomu hráči. Po dvou třetinách byl poměr střel 12:22 ve prospěch hostů.

Po 46 vteřinách mohlo být vyrovnáno! Špatnou rozehrávkou způsobil Humlíčkovi problémy již zmiňovaný Štěpán Brázda. Míčku se ujal Ondřej Benedikt, který bohužel trefil pouze tyč. Obraz zápasu se nijak výrazně nelišil. Jihlavě se oproti Plzni lépe dařili přesilové hry. V nich byl nejnebezpečnější kapitán domácích Roman Smutný, který po zranění prakticky nastupoval pouze do nich. Poté, jak jinak než v přesilovce, střílel z mezikruží Brázda, po skvělém pasu Ondřeje Jobáka. Brázdova střela však skončila pouze na připraveném Markovi. Za 30 vteřin už ale plzeňský brankář kapituloval. V čase 39:34 vyslal puklici od červené Kříž a Ondřej Jobák tečoval míček za bezmocného Marka. Poté si trenér Kadaně vyžádal oddechový čas. Plzeňané k přesilovce přidali i power-play a při výhodě dvou mužů v poli se prosadili. Když Michal Edl zužitkoval přihrávku z rohu hřiště.

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.