Mečouni se z Třince vrací s plným bodovým ziskem!

T Ř I N E C - Nejvyšší hokejbalová soutěž měla o tomto víkendu na programu kvůli Světovému poháru v Pardubicích jen dva zápasy. Jedním z nich bylo utkání našeho A-týmu v Třinci. Na půdě ligového nováčka většinou body zůstávají. Plzeňané však po výhře 2:1 dokázali Slezany obrat a domů si vezou plný příděl.

21.09.2013 | Tomáš Majer
4.kolo, sobota 21.9.2013
Třinec - HBC Plzeň  1:2  (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Turoň (Toman) – 16. J. Benedikt, 35. Gřonka (Polívka).
Rozhodčí: Polášek, Olesz. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Třinec: Gabriel – Konvička, Turoň, Samek, Mišun, Malík, Liboska – Smolka, Tomis, Barnošák – Drábik, Toman, M. Říman – Konderla, Zvejška, Szotkowski – D. Říman, Filipek, Cieslar – Goldmann
HBC Plzeň: Marek – J. Benedikt, Edl, Kavalír, Slanec, Vodrážka – Malý, Krásný, O. Benedikt – Gřonka, Kejř, Polívka – Krpal, Valenta, Frajdl

Úvodní buly bylo naplánované na 17:30. První střelou utkání se prezentoval Michal Slanec, ale z dobré pozice trefil pouze boční síť Gabrielovy branky. Úvod utkání byl vyrovnaný a hrálo se nahoru-dolu. Necelé tři minuty po začátku utkání se ocitli v akci 2 na 1 domácí Bartošák se Smolkou. První jmenovaný se rozhodl akci řešit sám, brankář Marek však nekapituloval. Pro domácí byl během celého utkání výhodou jejich široký kádr, do zápasu bylo připraveno naskočit 6 obránců a 13 útočníků! A byli to právě hráči Třince, kdo se dostal do vedení. V útočném pásmu vyhrál buly Toman a míček se dostal k Turoňovi, jehož střela rozvlnila síť přímo u tyče hostující branky. A mohlo být hůř. Jen by museli proměnit své „tutovky“. Nejdříve Szotkowski bekhendovým blafákem a pak Drábik rychlým obkroužením branky si vylámali zuby na plzeňském fantomu v brankářské výstroji. Oba týmy měli do konce první části přesilovou hru, ale nedokázali si vytvořit větší šanci.

Hosté vstoupili do druhé třetiny báječně. Nedůrazné vyhození jednoho z hráčů Třince skončilo u Jiřího Benedikta, jenž v 26 vteřině dalekonosnou pumelicí srovnal stav utkání. Za několik okamžiků vyslal nebezpečnou střelu z vrcholu levého kruhu domácí Konvička, branka ale nepadla. V 21. minutě se hostům naskytla další příležitost početní výhody. Ovšem ani tuhle nedokázali využít, naopak mohli třinečtí udeřit v oslabení, v něm zahrozil Dominik Říman. Za několik chvil měl přesilovku i Třinec, také bez gólového úspěchu. Pořádnou porci smůly si Plzeňané vybrali mezi 28. a 29. minutou, když dvakrát orazítkovali tyč Gabrielovy branky. Povedlo se to Stanislavu Valentovi a Jaroslavu Kejřovi. Po dvou třetinách utkání ukazovala tabule stav 1:1.

Obraz hry se nezměnil. Stále se hrála vyrovnaná partie. Největší šance na začátku poslední periody měli Polívka, jenž z mezikruží ve vyložené šanci přestřelil a na druhé Straně Bartošák, který uháněl sám na Marka a z boku trefil tyč. V čase 34:37 hosté obrátili vývoj utkání. Václav Polívka si spravil chuť, když zabojoval na hranici brankoviště a Petr Gřonka doklepával míček za Gabrielova záda. 1:2! Domácí měli slibnou příležitost v podobě 47 vteřin trvající přesilovky 5 na 3. Početní výhody, ale v tomto utkání nebyly silnou stránkou ani jednoho z týmů. Poté se opakovala situace ze začátku třetiny. Znovu se po náběhu ze strany objevil Bartošák osamocený před Markem, ten stále držel naděje svého týmu na tříbodový zisk. Domácí si zopakovali zkrácenou výhodu pěti mužů proti třem, znovu bez gólového efektu. Na závěr utkání si domácí vytvořili soustavný tlak, branka však stále nepřicházela. 35 sekund před koncem utkání neudrželi nervy Edl se Zvejškou a za bitku si vysloužili trest do konce utkání. Poslední šance pro Třinec přišla 8 sekund před koncem, kdy byl vyloučen Krásný. Branka už ale nepadla. Plzeň tak odváží důležité tři body ze hřiště nováčka. Příští týden vyzve v domácím prostředí dalšího soupeře ze Slezska, Karvinou.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.