V zápase plném obratů nakonec Plzeň zvítězila

P L Z E Ň - V posledním přípravném zápase vyzvali Mečouni pražskou Hostivař. Dramatický zápas nakonec ovládli domácí. Ale pražané byli zdatným soupeřem. Dvěma góly se uvedla nová akvizice v dresu domácích, Martin Němec. V brance začal starší dorostenec a reprezentant do 20 let, Petr Kráčina.

25.08.2013 | Tomáš Majer
příp., neděle 25.8.2013
HBC Plzeň - Hostivař  5:4  (2:1, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 11:34 Valenta, 14:51 Němec (Benedikt J.), 30:36 Kejř (Gřoňka, Polívka), 33:10 Slanec, 42:14 Němec (Malý, Benedikt J.) – 11:24 Zahálka (Zvolský), 17:03 Joch (Langthaler), 20:45 Borkovec (Kalaš), 42:38 Langthaler (Borkovec).
Rozhodčí: Martis, Michailidis. Vyloučení: 5:8 + Gřoňka (PLZ) 10 min osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 27. Střely na branku: 22:15. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4.
HBC Plzeň: Kráčina (24. Marek) – Benedikt J., Slanec, Vodrážka, Mutínský, Bláhovec – Malý, Benedikt O., Němec, Gřoňka, Polívka, Kejř J., Liška, Šiman, Valenta
Hostivař: Žežulík (24. Majerníček) – Hostinský, Zvolský, Šimon, Joch, Přeslička, Kovář – Kalabis, Brož, Kalaš, Borkovec, Langthaler, Zápotocký, Zahálka

Od začátku utkání byli aktivnější domácí. Na branku pražanů vyslali několik střeleckých pokusů. Hostivař hrozila z brejků, už na konci druhé minuty běžel sám na Kráčinu Kovář, ale branku přestřelil. Po počáteční převaze Plzně se hra vyrovnala. A celek hostí byl ten, kdo šel do vedení. Jeden z obránců vystřelil a Zahálka, odtlačován Jiřím Benediktem, jemnou tečí usměrnil míček za bezmocného Kráčinu. Za pouhých 10 vteřin ale bylo srovnáno. Stanislav Valenta vystřelil, Žežulíkovi míček propadl pod rukavicí a dobíhající obránce jej usměrnil do vlastní sítě. Domácí ještě před koncem 1. třetiny obrátili vývoj utkání. V přesilovce vystřelil Jiří Benedikt a Martin Němec z dorážky prostřelil přesouvajícího se Žežulíka.

Do druhé třetiny Hostivař vstoupila vyrovnáním. V přesilovce se o něj postaral Joch. Ve 21. minutě nechali plzeňští dva nehlídané hráče soupeře samotné před svým brankářem a Borkovec měl tolik času a prostoru na to, aby nadvakrát zakončoval a zvrátil průběh utkání na 2:3. Ve 24. minutě se střídali brankáři na obou stranách. Marek vystřídal Kráčinu, Majerníček zas Žežulíka. Plzeňským se ve druhé části nedařilo. Nemohli se dostat do útoku, nedařili se jim přesilové hry a když už se dostali ke střele, tak skončila na Majerníčkovi nebo nad jeho brankou.

Ze začátku 3. třetiny se utkání vyrovnalo. Jaroslav Kejř se po křižné přihrávce trefil mezi betony hostivařského gólmana. Za dvě a půl minuty tu byl další zvrat ve skóre. Přesilovek přibývalo a Michal Slanec přízemní střelou přidal čtvrtou branku domácích. V přesilových hrách, kterých bylo v poslední části hodně, se týmům mnoho nedařilo. Nevytvářeli si šance. Přestože přesilovky nebyly silnou stránkou ani jednoho z týmů, Mečouni z nich vstřelili přes minimum šancí tři branky. Tu poslední a svoji druhou v zápase vstřelil Martin Němec. Ale tohle nebyla poslední branka utkání. Langthaler se prosmýkl kolem pravého mantinelu, první blafák se mu nepovedl a míček se pohyboval v brankovišti. Langthaler tak v pádu vstřelil 9. branku dnešního utkání.

Plzeňany teď čekají 2 tréninky a pak páteční první zápas letošní extraligy, v Mostu. Držme Mečounům palce a doufejme, že následující sezona bude lepší, než ta předcházející.

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.