Souboj Plzně a Kladna nepoznal vítěze

P L Z E Ň - Čtvrteční večer patřil souboji Mečounů proti Alpiqu. Soupeři, jenž se velice dobře vzájemně znají, se rozešli smírně po výsledku 1:1. Jediným střelcem Plzeňských v předposledním přípravném zápase byl Jaroslav Kejř.

22.08.2013 | Tomáš Majer
příp., čtvrtek 22.8.2013
HBC Plzeň - Kladno  1:1  (0:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Kejř (Hofmeister) – 19. Protiva (Soukup).
Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
HBC Plzeň: Marek (Kráčina) – Benedikt J., Vodrážka, Slanec, Hofmeister, Mutínský, Bláhovec – Malý, Benedikt O., Valenta, Gřoňka, Polívka, Kejř J., Liška, Švarc, Vít
Kladno: Jirotka – Nedvěd, Soukup, Čermák, Izaj, Kudela, Jelínek – Špaček, Kohout, Vondrák, Schnaubelt, Šícha, Nosek, Ogurčák, Šťastný, Šíma, Protiva, Šrámek, Pražák

Plzeňské Áčko přijel prověřit před blížícím se 1. extraligovým kolem tým z Kladna. Soupeř pro plzeňského fanouška velice dobře známý. V posledních deseti letech nejčastější soupeř v play-off. Soupeř přijel s velice mladým týmem, jehož věkový průměr byl stejný, jako u mužstva domácích.

Kladno vstoupilo do utkání aktivněji. První minuty patřily soupeři. Alpiq byl častěji na míčku, ale k více než několika střelám ze střední vzdálenosti a rotacích v rozích hřiště se nedostal. Plzeňské hráče ze začátku utkání svazovala nepřesnost v rozehrávce a nefungující přechod do útoku. V 6. minutě unikli, věkem ještě stále dorostenci, Vít se Švarcem do akce 2 na 1. Po Švarcově střele se míček odrazil od Jirotky, ale obráncem tísněný Vít jej už nedokázal dorazit do sítě. Ve zbytku první třetiny se hrála vyrovnaná partie s velkým důrazem na obranu, a nikdo z hráčů se tak už nedostal do vážnější příležitosti.

Ve druhé třetině se naplno rozjel maraton vyloučení. Rozhodčí díky úpravě pravidel vylučovali opravdu často, ale ani jeden tým si nevytvářel větší šance. Při hře 4 na 4 kladenský Schnaubelt vypíchl Jiřímu Benediktovi míček a běžel sám na Marka. Plzeňský gólman byl ale pozorný, položil se na zem a „haškovským zákrokem“ zneškodnil kladenský únik. Za necelé tři minuty už však z podobné situace kapituloval. Soukup si v samostatném úniku sice neporadil, ale dobíhající Vladimír Protiva dorazil míček do plzeňské branky.

Pak pokračoval festival přesilových her. Při jedné z nich šikovně prošel kolem pravého mantinelu Lukáš Hofmeister, ale z těsné blízkosti Jirotku nepřekonal. Z protiútoku hostující Kudela orazítkoval pravou tyč Markovy branky. Kuriózní situace nastala ve 29. minutě. Po Nedvědově střele do plexiskla se míček odrazil k Markovi, který si jej málem srazil do vlastní branky.

Vyrovnání přišlo hned ze začátku třetí části. V přesilovce 5 na 3 pálil Lukáš Hofmeister, Jaroslav Kejř se nejlépe zorientoval na hranici brankoviště a vyrovnal stav utkání. Obraz hry se nadále nijak neměnil. Hrál se atletický hokejbal, hra se odvíjela spíše v rozích a téměř neustále alespoň jeden z týmů postrádal nějakého hráče kvůli vyloučení. V jedné ze závěrečných přesilovek střílel z mezikruží osamocený Ondřej Benedikt, ale Jirotka bleskově zareagoval a míček vytěsnil hřbetem lapačky mimo tři tyče.

Jediný přípravný zápas proti extraligovému soupeři tedy nepoznal vítěze. V neděli Mečouni přivítají Hostivař, účastníka druhé nejvyšší soutěže.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér Plzně): "Jsme za zápas s Kladnem, tedy kvalitním soupeřem, rádi. Ukázal nám na jaké činnosti budeme muset zaměřit naši pozornost. Máme týden na to, abychom ještě přidali na kvalitě hry. Ta byla dnes místy velmi slušná a remízový výsledek odpovídá průběhu hry. Dorostenci opět nezklamali, říkají si tak o další příležitosti."

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.