Starší dorost i podruhé přejel Elbu rozdílem pěti branek a přiblížil se finále

P L Z E Ň - Starší dorost jako jediný z plzeňských týmů stále odolává ve vyřazovacích částí a semifinále s ústeckou Elbou zahájil výborně. Na sobotní výhru 5:0 navíc navázal dalším přesvědčivým výsledkem a posunul se na dosah vysněnému finále.

28.04.2013 | Marek Kratochvíl
SF2, neděle 28.4.2013
HBC Plzeň - Ústí n. Labem  6:1  (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Krch, 9. Frajdl, 25. Krch, 30. Frajdl, 36. Pauer, 40. Forejt – 4. Barčák.
Vyloučení: 11:11 (+3x osobní trest). Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 52:23. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
HBC Plzeň: Kráčina – Vodrážka, Štěrba, Pokorný, Frajdl, Hanuš, Ráb, Král, Papán, Forejt, Švarc, Vít, Hnízdil, Tymr, Kunzmann, Pauer, Šimandl, Krch, Davídek, Vlasák
Ústí n. Labem: Celner (30. Řehoř) – Barčák, Cícha, Dvořáček, F. Hedel, Hruška, Kotlář, Kotlík, Kuziv, Motlík, Patzelt, Piroš, Sedláček, Staněk, Šára, Vrábek, Červinka, M. Hedel

První třetina začala v poměrně rychlém tempu a hned v první minutě měli brankáři obou týmů plné ruce práce. Ústečtí od úvodu sázeli na dlouhá nahození do útočného pásma a důraz v soubojích, ze kterého vytěžili i první přesilovou hru a následně také vedoucí branku. V polovině čtvrté minuty se přesnou střelou nad vyrážečku od modré prosadil Patrik Barčák.

Brankou povzbuzení hosté nebyli daleko od druhého gólu, ale Plzeňané ukázali jak se hraje play-off a obětavě si polehali do několika střel i dorážek kolem vlastního brankoviště. Po zásluze se navíc dočkali vyrovnání v osmé minutě, když Martin Krch překvapil hostujícího brankáře a zpoza brankové čáry míč o jeho výstroj dopravil do branky.

Obrat pak dokonal jen o minutu později Josef Frajdl, který svižnou střelou zápěstím vymetl horní růžek ústecké branky. Hosté mohli rychle odpovědět, ale Matěji Kotlíkovi se při samostatném úniku vrhl Petr Kráčina duchapřítomně pod nohy a míček vyrazil.

Poté, co hosté přečkali v úvodu druhé části tlak domácího týmu, měli k dispozici včetně signalizované výhody téměř minutovou dvojnásobnou přesilovou hru. Tu ale promarnili a když stejnou výhodu dostali chvíli poté domácí, vedení Plzně se navyšovalo. Tvrdou ránou od modré se prezentoval Martin Krch.

Před druhou přestávkou se pak stav utkání ještě jednou měnil. Elba opět doplatila na vlastní nedisciplinovanost a v oslabení inkasovala po přesné střele Josefa Frajdla, který tak vyhnal z branky Jana Celnera, jehož místo zaujal ve třetí třetině Adam Řehoř.

V poslední patnáctiminutovce se hra poměrně vyostřila a značně přibylo také vyloučení na obou stranách. Domácí navíc přidali i pátou branku, když v oslabení pláchl hostující obraně Jaroslav Pauer a po kličce před brankářem jen zasunul míček do odkryté branky.

Šestou branku navíc přidal Marek Forejt, který využil další přesilovou hru Západočechů. Hosté se i nadále potýkali s velkou nedisciplinovaností, a na žádný závěrečný tlak už tak v podání Elby nedošlo.

Ohlasy po utkání

Martin Davídek (Plzeň): Upozorňoval jsem kluky na to, že ten dnešní den začnou Ústečtí ostřeji, protože takřka nemají, co ztratit, tak aby si z venku odvezli alespoň nějaký slušný výsledek. Hodně to vysunuli, napadali ve dvou a někdy i ve třech hráčích, což nám chvílemi způsobovalo problémy, ale v podstatě nás ničím nepřekvapili. Nahazovali dlouhé balony a hodně běhali, navíc tam bylo dost takových skrytých faulů. Herně jsme ale byli lepší a poměrně výrazně jsme je i přestříleli.

Fotografie ze zápasu

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.