Áčko neproměnilo šance a remízovalo v Mostu

Jediné přípravné utkání na venkovním hřišti před startem jarní části sezóny 2012/13 sehrál A-tým v pátek 8. února v mostecké hale. Utkání skončilo nakonec smírně 2:2. Plzeňany o vítězství připravila špatná střelecká muška.

11.02.2013 | Redakce
0.kolo, pátek 8.2.2013
Most - HBC Plzeň  2:2  (0:0, 1:1, 1:1)
HBC Plzeň: Ulč - J. Benedikt, Hofmeister, O. Benedikt, Krásný, Malý - Edl, Slanec, Regner, J. Kejř, Průcha - Peroutka, Vodrážka, Šiman, Majer, Gřonka.

Oba soupeře čekají v jarních zápasech důležité boje. Jednak uniknout případné baráži, ale zároveň se poprat o zřejmě jediné volné místo v play-off. Utkání začalo ve slušném tempu a hosté byli od samého začátku o něco aktivnější. Žádná z nabídnutých střeleckých příležitostí však neskončila brankou.

Plzeňané si to vynahradili ve své druhé přesilové hře. Lukáš Hofmeister nabil kapitánovi týmu Jiřímu Benediktovi a ten ranou od modré překonal mosteckého brankáře - 0:1 (17:20). Minutu na hráli domácí svoji přesilovku. Tu Západočeši sice přečkali, ale bezprostředně poté inkasovali vyrovnávací branku (20:31). Skóre se v této části již nezměnilo i přes to, že zejména hráči Plzně měli opět několik příležitostí volajících po gólu (Regner, Průcha, Majer, Krásný).

V poslední části se navíc opět prosadili Mostečtí. V čase 35:22 otočili skóre ranou po čistě vyhrané buly. Konečnou remízu zařídil třetí útok, který se představil ve velmi dobrém světle. Na ukazateli skóre byl čas 38:02 když přesně zamířil v prostoru mezi kruhy Jan Majer. Obrovské šance měli ještě další hráči tohoto útoku Jakub Šimana Petr Gřonka, který mohl pro Plzeň získat vedení v posledních vteřinách třetiny. Nestalo se tak ani v jednom případě. Dohodnuté nastavení o dalších pět minut skončilo bez gólu i když si týmy vypracovaly shodně dvě slibné šance.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.