Výborně! Plzeň vstoupila do nového ročníku výhrou

Výborně! Plzeň vstoupila do nového ročníku výhrou Plzeňští hokejbalisté zvítězili v prvním utkání nového extraligového ročníku na hřišti Mostu 5:3. Zasloužil se o to především střelec hattricku Jakub Kořínek, který společně s dalšími přesnými střelci Stanislavem Valentou a Michalem Průchou nasměroval tým k důležité výhře.

01.09.2012 | Marek Chlupatý
2.kolo, sobota 1.9.2012
Most - HBC Plzeň  3:5  (1:1, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 1:58 J. Valenta (Krajíček), 17:36 Čížek (Kypet), 40:03 Kypet (J. Valenta, Chytrý) - 11:30 Kořínek (Průcha), 19:57 S. Valenta (Gřonka), 27:49 Kořínek (J. Benedikt), 29:59 Kořínek, 44:39 Průcha (J. Benedikt).
Rozhodčí: Šprincl, Polášek. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 42.
Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.
Most: Soukup (31. Brém) - Čížek, Málek, Voženílek, Pánov, Kopýtko, J. Valenta - Koudelka, Kypet, Panocha - Hulín, Lipert, Božek - Gremlica, Chytrý, Krajíček.
HBC Plzeň: Ulč - Slanec, Malík, Edl, O. Benedikt, Beránek, S. Valenta - J. Benedikt, Krásný, Liška - Průcha, Kořínek, Ondra - Gřonka, J. Kejř, Šiman.

Utkání na severu Čech nezačalo pro Plzeňany právě šťastně. Přes počáteční nápor Plzeňanů se jako první radovali domácí. Neuběhly ani dvě minuty a po laxní rozehrávce poslal Most do vedení dalekonosnou ranou Jan Valenta. Západočeši však dokázali ještě do pauzy srovnat. Příležitostí k tomu měli několik. Nakonec to byl jeden z noviců Jakub Kořínek, který vyslal v přesilovce nechytatelnou bombu pod horní tyč. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

V 17. minutě si plzeňští hráči opět zkomplikovali situaci. Na tretsnou lavici krátce po sobě usedli Jaroslav Liška a Jaroslav Kejř, Mostečtí hráli dvojnásobnou přesilovou hru a tu zásluhou Petra Čížka v čase 17:36 využili. Ani to ale snahu svěřenců Josefa Kadaněho nezlomilo. Naopak přišly šance na srovnání, tu největší neproměnil Petr Ondra. Až v konci 20. minuty posunul skóre na 2:2 Stanislav Valenta. Poté naopak domácí zmařili několik slušných příležitostí a udeřit tak mohli hosté. Dvakrát se o to postaral Jakub Kořínek. Zvláště trefa na 4:2 v poslední vteřině druhé patnáctiminutovky byla důležitá.

V závěrečném dějství Mostečtí stupňovali tlak a Plzeň hrozila z rychlých protiútoků, dlouho ale kralovali oba gólmani. V domácí brance už stál Brém, který o přestávce vystřídal Soukupa. Ten si poradil s například s brejkem Petra GřonkyPřišly ještě dvě změny stavu. Nejprve si dramatický závěr vynutil v začátku 41. minuty Aleš Kypet, aby definitivní tečku za utkáním mohl v čase 44:39 udělat Michal Průcha, který v power play Mostu doklepl míček do opuštěné branky poté co Ondřej Benedikt trefil přes celé hřiště tyč domácí svatyně.

Tým HBC Plzeň tak vstoupil do sezóny 2012/13 vítězně. Podobný úspěch se v posledních dvou letech nepovedl.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér Plzně): "Do každého zápasu půjdeme s cílem získat tři body. V Mostu se podařilo vytčené mety dosáhnout. Jsme za to rádi, protože proti nám stál velmi dobrý soupeř. Počet našich vyloučených je nad rámec, který jsme s kolegou Martinem Kováříkem ochotni akceptovat. Ale i tohle časem společně s hráči změníme."

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.