Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Česká dvacítka je ve finále, zdolala slovenskou juniorku

Česká dvacítka je ve finále, zdolala slovenskou juniorku Český reprezentační tým hráčů do dvaceti let se probojoval do finále Pilsen Cupu. Svěřenci trenéra Mašíka si zajistili účast ve finálovém klání výhrou nad juniorskou reprezentací Slovenska, kterou jasně přehráli. Čeští mladíci byli většinu času aktivnějším týmem a dokázali se také střelecky prosadit.

05.02.2012 | Jakub Vais, Marek Chlupatý
Skupina, neděle 5.2.2012
Česko U20 - Slovensko U20  5:2  (2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 1:47 Zvonek (Průcha, Hunal), 11:58 Franěk (Deveri, Vašek), 19:07 Polívka (Čermák), 19:27 Průcha, 19:55 Ingršt (Skřivánek, Chytrý) - 16:12 Čavajda (Zluky, Šibík), 17:29 Bielený (Zluky, Čavajda).
Rozhodčí: Michalidis, Touš. Vyloučení:5:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 24:10.
Česko U20: Květoň (16.Mroviec) - Vašek, Krejčí, Čermák, Kouba, Hunal, Hofmeister, Blaško, Peroutka - Štěpáník, Franěk, Deveri - Bittner, Šíma, Polívka - Průcha, Vostrčil, Zvonek - Ingršt, Chytrý, Skřivánek - Benedikt, Ondra.
Slovensko U20: Slávik (16.-20.Krško) - Zluky, Matúš, Bukový, Mažari, Gáborík, Bors, Pružinský, Mišík - Šibík, Čvanda, Hlaváč - Borsík, Micke, Guský - Cebo, Pelikán, Martančík - Knapík, Bělený, Hulín - Kukla

Česká dvacítka hned od úvodu utkání chtěla dokázat, kdo bude mít herně navrch. Svou převahu navíc potvrdila první brankou, o kterou se již v čase 1:57 postaral Dalimil Zvonek. I poté měli Češi několik slibných příležitostí, naopak soupeř hrozil jen z přesilových her. První polovina nakonec končila za stavu 2:0, když ve 12. minutě v dvojnásobné početní výhodě skóroval Miroslav Franěk.

Po návratu z kabin nastoupily oba týmy jako vyměněné. Neuběhly ani tři minuty a stav utkání byl vyrovnaný. Branky vstřelili Stanislav Čavajda a Rastislav Bielený. Bylo to nejprve v dvojnásobné, poté v klasické početní výhodě. To však bylo z odporu Slováků vše. České družstvo vstřelilo během osmačtyřiceti vteřin tři branky a najednou opět vedlo, tentokrát dokonce o tři branky. Přesně mířili Miroslav Polívka, Michal Průcha a Matouš Ingršt. Zároveň tak skončilo působení gólmana Krška v brance Slovenska, který střídal v polovině zápasu a chytal jen pět minut. Další změny skóre již nepřišly, a tak utkání rozhodlo o tom, že si Češi zahrají finále, naopak Slováci skončí pátí.

Ohlasy po utkání

Stanislav Čavajda (kapitán slovenské juniorské reprezentace): "Náš tým se sešel vůbec poprvé, takže turnaj bereme jako těžkou prověrku hned na začátek. Hlavně se musíme poznat a naším cílem nebylo uhrát nějaké super výsledky, jako spíše se poznat a pomalu začít připravovat na další kempy. V utkání se nám povedlo využít dvě přesilovky, ale pak jsme soupeře nechali zápas otočit."

Miroslav Franěk (útočník české juniorské reprezentace): "Zápas splnil mé očekávaní. Poprvé jsme si zahráli proti týmu své věkové kategorie. První třetina byla vyrovnaná, ale my na začátku druhé měli tři rychlé střídání a to rozhodlo."
Aktuální články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv