V Hradci bylo k bodům blízko, ale zvítězili domácí

V Hradci bylo k bodům blízko, ale zvítězili domácí Plzeňští hokejbalisté sice získali v utkání v Hradci Králové dvoubrankový náskok, ale nakonec o něj přišli a nezískali ani bod. Přestože ještě po dvou třetinách byl stav 1:2 pro hosty, konečné skóre má podobu 4:3 pro domácí. Nepomohla a ni branka Petra Gřonky, který tři minuty před koncem vyrovnával na 3:3. Rozhodnutí přišlo v čase 43:22.

06.11.2011 | Marek Chlupatý
13.kolo, neděle 6.11.2011
Hradec Králové - HBC Plzeň  4:3  (1:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 13:52 Hudeček (Veselý), 40:36 Petr, 41:52 Bacovský, 43:22 Tesař (Ruda) - 2:29 O.Kejř, 6:06 Polívka (J.Kejř), 42:19 Gřonka (Hofmeister).
Rozhodčí: Havelka, Řezníček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.
Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Hradec Králové: Brykner - Hrabica, Veselý, Dunda, Švanda, Hora, Jiřík, Černý - Hajník, Hudeček, Krejčík, Petr, Bacovský, Ruda, Tesař, Ježek, Hrubý, Beran.
HBC Plzeň: Semera - Vágner, Peroutka, Valenta, Kavalír, Hofmeister, Slanec - Zrna, Liška, O.Kejř, Benedikt, Polívka, J.Kejř, Průcha, Ondra, Gřonka.

V utkání s týmem Hradce Králové chtěli Plzeňané napravit domácí zaváhání z úvodu sezóny a získat body na hřišti soupeře. V začátku zápasu se jim dařilo tyto plány naplňovat. Skóre otevřel Ondřej Kejř a na 2:0 z pohledu Západočechů zvýšil Martin Zrna. Domácím se ale ještě do první přestávky povedlo snížit na 1:2 zásluhou Miloslava Hudečka. Protože prostřední dějství žádnou další změnu skóre nepřineslo, byli hráči HBC Plzeň znovu ve stejné situaci jako o den dříve v Letohradu.

Plzeňané šli do závěrečného dějství s cílem uhájit jednobrankový náskok. Opět se to nevydařilo, přestože po čtyřiceti minutách hry byl stav stále 1:2. Až poté přišla gólová přestřelka se smutným koncem pro hosty. Nejprve skóre otočila dvojice Petr, Bacovský. Poté na 3:3 srovnal Petr Gřonka a rozhodující trefu v čase 43:22 zaznamenal Jaroslav Tesař. Západočeši bohužel po dobrém výkonu nezískali ani jeden bod.

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.