Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Plzeňští se konečně dočkali, získali dva body v Letohradu

Plzeňští se konečně dočkali, získali dva body v Letohradu Velmi dlouhé bylo čekání plzeňského A-týmu na výhru, konečně skončilo. Západočeši vybojovali dva body v Letohradu, i když byli velmi blízko k plnému zisku. Branky Martina Zrny a Jaroslava Kejře mohly přinést vítězství, jenže domácí dokázali jedenáct vteřin před koncem srovnat. Rozhodnout tak musela samostatná střílení a povedené zakončení Ondřeje Kejře.

06.11.2011 | Marek Chlupatý
12.kolo, sobota 5.11.2011
Letohrad - HBC Plzeň  2:3ss  (1:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6:59 Lux (Kormunda), 44:49 Lux (Kormunda) - 16:54 Zrna, 20:22 J.Kejř (Valenta), rozhodující sam. střílení O.Kejř.
Rozhodčí: Diblík, Gráca. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Letohrad: Šimara - Kubíček, Janďourek, Rybka, Malík, Lux, Minařík, Kormunda, Košťál, Voleský, Večerník, Rail, Vostrčil, Paukrt.
HBC Plzeň: Semera - Vágner, Peroutka, Kavalír, Valenta, Hofmeister, Slanec - Zrna, Liška, O.Kejř, Benedikt, Polívka, J.Kejř, Průcha, Ondra, Gřonka.

Utkání v Letohradu začalo sérií vyloučení. Na trestnou lavici během tří minut postupně usedli hostující Liška a Ondra a domácí Večerník. Přesilové hry však žádnou výraznější příležitost nenabídly. Nejblíže ke změně skóre byli Plzeňané na začátku 7. minuty, kdy Letohradští obránci sami způsobili potíže svému gólmanovi a málem si vstřelili vlastní gól. Pro domácí však vše dopadlo dobře a byli to oni, kdo se radoval z úvodní trefy. Ondřej Lux se dostal do samostatného úniku a gólman Semera mu svým vyběhnutím šanci nezmařil. Skóre 1:0 platilo i při odchodu obou týmů do kabin.

Krátce po přestávce se Západočeši dočkali vyrovnání. V čase 16:54 měl Martin Zrna dost času na zakončení a prostřelil jinak výtečného Šimaru. Když jen o čtyři minuty později upravil na 1:2 Jaroslav Kejř, bylo v plzeňských řadách veselo. A mohlo být ještě lépe, jenže brankář Letohradu chytal výborně a další navýšení rozdílu ve skóre nepřipustil. Na straně Východočechů největší příležitost nevyužil agilní Lux.

Do poslední patnáctiminutovky šli svěřenci trenéra Martina Kováříka s cílem uhájit jednogólový náskok. To se jim také dařilo, tlak domácího týmu nijak nesílil. Jenže v poslední minutě fauloval v souboji před brankou Valenta, byl vyloučen a power-play Letohradu přinesla vyrovnání. Podruhé se prosadil Ondřej Lux, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Rozhodnout musela samostatná střílení.

Plzeňané si připsali alespoň druhý bonusový bod, když Semeru překonal znovu jen Ondřej Lux a naopak na straně hostů byli úspěšní hned dva exekutoři - Jiří Benedikt a Ondřej Kejř.

Aktuální články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv