Ve Vlašimi Plzeňané na body nedosáhli

Ve Vlašimi Plzeňané na body nedosáhli Plzeňský tým sice odjel do Vlašimi bez řady opor, přesto až do poslední minuty bojoval o cenné body. Přes závěrečný nápor však nedosáhl ani na jediný. Západočechy opět srazila chabá produktivita, z devětadvaceti střel vytěžili jediný gól. naopak Tomáš Větrovský musel míček z branky lovit dvakrát.

17.09.2011 | Marek Chlupatý
3.kolo, sobota 17.9.2011
Vlašim - HBC Plzeň  2:1  (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Kříž (Denis), 30. Horák (Dušek, Nýdl) - 7. Roušal (O. Kejř).
Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Vlašim: Mikl (Kyzek) – Mikl, Čičatka, Střeska, Nýdl, Blažek, Kieler, Kříž, Špale, Fris, Dušek, Kaše, Horák, Topolánek, Šindelář, Filip, Bartejs, Burda, Mačala, Demis, Dedek.
HBC Plzeň: Větrovský (Ulč) – Peroutka, Vágner, Kavalír, Hofmeister, Beránek - O. Benedikt, Roušal, Lendl, O. Kejř, J. Benedikt, Polívka, J. Kejř, Zrna, Ondra, Krásný, Gřonka.

První dějství patřilo ve Vlašimi překvapivě hostujícímu týmu. Plzeň sice v úvodu utkání přibrzdilo vyloučení Ondry, ale poté již měli západočeši více ze hry. Mrzet je může jen to, že z převahy vytěžili jedinou branku. V čase 6:33 se prosadil Adam Roušal. Další příležitosti pak lapil pozorný Mikl v brance domácích, případně hostující střelci mířili trestuhodně mimo tři tyče.

Po přestávce se Vlašimští oklepali a byli nebezpečnějším týmem. Nejprve v 22. minutě vyrovnal nechytatelnou ránou Michal Kříž, aby těsně před další přestávkou mohl strhnout vedení na stranu Středočechů při Gřonkově vyloučení pohotově dorážející Tomáš Horák.

Plzeňané se ve zbývajícím čase snažili o vyrovnání, sami však mohli inkasovat. Naštěstí pro ně nezamířil míček po zakončení Bartejse v samostatném úniku do odkryté branky. Největší příležitost na vyrovnání přišla ve 40. minutě, kdy mohl podruhé skórovat Roušal, jenže v rozhodující chvíli Mikla nepřekonal. Všechny tři body tak zůstaly domácímu celku.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.