Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Plzeň ztratila dobře rozehraný zápas, Kertu podlehla 2:3

Plzeň ztratila dobře rozehraný zápas, Kertu podlehla 2:3 Ani ve druhém vystoupení v novém ročníku extraligy si Plzeň nepřipsala žádné body. Přes nadějný stav 2:0 po první třetině nedokázala dotáhnout utkání k vítěznému konci. Ve druhé části totiž Plzeňané dvakrát inkasoval a rozhodující branka padla za Miklova záda 38 vteřin po zahájení třetí třetiny.

11.09.2010 | Jakub Vais
2.kolo, sobota 11.9.2010
HBC Plzeň - Kert Park Praha  2:3  (2:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3:05 Edl (Muchl), 4:54 Průcha (Komanec) - 16:21 Pavlík (Kruček), 19:52 Toula (Plzák), 30:38 Hradecký (Plzák). Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. Diváci: 65.
Střely na branku: 31:26.
HBC Plzeň: Mikl - Kadaně, Edl, SLanec, Kavalír, Chowaniec, Hofmeister - O.Kejř, Komanec, Průcha - J.Kejř, Vágner, Muchl - Krásný, Regner, Arnet - Krpal.
Kert Park Praha: Gerlich - Sikora, Skalník, Michetschläger, Pavlík, Toula, Pospíšil, Suchan - Plzák, Bosák, Kruček, Matoušek, Kuna, Lev, Lívanec, Kruček, Hradecký, Rozenberg.

S několika změnami v sestavě vstoupili do druhého zápasu sezóny plzeňští hokejbalisté. Jednou z nejvýraznějších byl návrat Radka Komance. Plzeň začala aktivněji, jako první se dostal do šance Vágner, jenže Gerlicha v brance Kertu neprostřelil. První změna skóre přišla ve 4. minutě, a to když se prosadil ránou od modré čáry Michal Edl. Právě navrátilec Radek Komanec byl u dalšího plzeňského gólu, který připravil pro Michala Průchu. Stav 2:0 však nepřinesl očekávané uklidnění, naopak Plzeňané dvakrát špatně střídali a umožnili soupeři dostat se zpět do hry.

Druhá třetina byla ze strany hostů o hodně jiná. A snaha Kertu byla také korunována brankami. Nejdříve snížil David Pavlík. A poté co Plzeňané měli dvě velké šance a nevyužili je, srovnal na 2:2 Toula. Zápas tak dostal zcela jiný náboj. Rozhodčí poslali ještě do konce třetiny řadu hráčů na trestnou lavici, ale ani při jedné přesilové hře se síťka v brance nerozvlnila.

Ani v třetí třetině Západočeši výrazně nepřidali a hned po 38 vteřinách hry dal při signalizované výhodě, jak se nakonec ukázalo, vítěznou branku Hradecký. Plzeňané sice měli několik šancí, všechny však pokryl Gerlich. Ale také Kert měl velikou šanci, Mikl však měl velkou dávku štěstí a vše vyřešil. Ke konci zápasu se hrálo především před Gerlichem, navíc si půl minuty před koncem domácí celek vzal oddechový čas, ale k vyrovnání to nevedlo i přesto, že hráli domácí v šesti.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv