Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Kladno si odváží všechny body, rozhodlo první dějství

Kladno si odváží všechny body, rozhodlo první dějství První ligové kolo a hned šlágr v podobě zápasu mezi finalisty loňského ročníku extraligy. Zápas mezi Plzní a Kladnem sice moc hokejbalové krásy nenabídl, ale přinesl velké nasazení obou týmů a boj o každý metr. Nakonec si všechny tři body odváží Kladno, rozhodla o tom úvodní dvacetiminutovka, která skončila výsledkem 0:2.

04.09.2010 | Jakub Vais
1.kolo, sobota 4.9.2010
HBC Plzeň - Kladno  2:3  (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17:04 Edl (Arnet), 43:58 Vágner (Kadaně) - 9:20 Stahl(Tvarůžek), 13:41 Rejthar (Štěpáník), 33:44 Nedvěd (Honický, Wróbel) Rozhodčí: Vokurka, Kadlec. Vyloučení: 7:5, navíc Juráček (PLZ) trest ve hře. Využití: 2:1. Diváci: 160. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
HBC Plzeň: Mikl - Kadaně, Edl, Hofmeister, Slanec, Juráček, Kavalír - Kejř O., Arnet, Průcha - J. Kejř, Chowaniec, Regner - Krásný, Vágner, Krpal.
Kladno: Jirotka - Soukup, Kudela, Honický, Nedvěd, Dědič - Rejthar, Topolánek, Štěpáník - Příhoda, Hnízdil, Wróbel - Polívka, Tvarůžek, Stahl.

Zápas začal ve velmi vlažném tempu, přestože po 89 vteřinách hry mohlo Kladno hrát přesilovou hru. Kladenská přesilovka však nebyla vůbec úspěšná, Středočeši vystřelili pouze jednou. Petr Mikl, který se poprvé postavil v extraligovém utkání mezi tři tyče, se příliš nezapotil. Stav se poprvé změnil v čase 9:20, první extraligovou branku vsítil Martin Stahl a hosté vedli 1:0. Alpiq byl po gólu dále aktivní a vybojoval si další příležitosti. Mikl si však v brance vedl dobře, přesto ještě jednou kapituloval. V čase 13:20 se prosadil David Rejthar a domácí šli do kabin za nepříznivého stavu 0:2.

Do druhé částihry se přenesla část přesilovky, jenže Plzeňané neměli střeleckou formu. Ani v pěti proti třem se jim nedařilo snížit. Až v čase 17:04 prolomil prokletí důrazný Michal Edl. Stejný hráč, který dával v loňské sezóně poslední plzeňskou branku. Ve 22. minutě Jirotka nezasáhl příliš přesvědčivě a Plzeň byla blízko vyrovnání. Jenže za kladenského gólmana zasáhla obrana. Ve zbytku třetiny už výrazná příležitost nepřišla, a tak byl pro Plzeň stav stále nepříznivý. Před posledními patnácti minutami to bylo 1:2.

Třetí třetinu začala Plzeň podobně jako tu druhou přesilovou hrou. Jenže příležitost nevyužila a naopak sama po faulech Kavalíra a Regnera inkasovala. Honický se totiž vrátil z tretsné lavice a po chvíli připravil gól pro Martina Nedvěda. Další plzeňská šance přišla až tři minuty před koncem při vyloučení kladenského kapitána Jana Příhody a vycítil ji také plzeňský kouč Rostislav Kürfurst. Proto si vyžádal oddechový čas a nechal na střídačce gólmana Mikla. Čtyři vteřiny po návratu Příhody přišlo snížení. Martin Kadaně trefil zadní mantinel, odkud se míček odrazil na hokejku Adama Vágnera a ten míček dorazil do sítě. Poslední minuta byla velmi vypjatá. Plzeň měla několik šancí, ale ani jedna se neujala. Těsně před koncem si ještě Marián Juráček vyřídil účty s Danielem Hnízdilem a rozhodčí nemohli udělit nic jiného než trest ve hře.

Ohlasy po utkání

Rostislav Kürfurst, trenér HBC Plzeň: „Co k tomu říct, hráči co hráli loni včetně gólmanů, tak jich bylo sedmnáct a když z jich chybí jedenáct, tak to je těžké. Tenhle týden odešel Honza Pospíšil, měli jsme něco nacvičeného a to jsme museli předělat. Kladno oproti nám má kompletní tým, chybí jim tam hráči, ti ale hráli loni také jen část sezóny. Michal Průcha i Lukáš Hofmeister odvedli výborný výkon, ale nahradit hráče, kteří hrají extraligu už víc sezón prostě ještě nemůžou. „

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv