Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

O výhře v Germaringenu rozhodlo prostřední dějství

O výhře v Germaringenu rozhodlo prostřední dějství A-tým HBC Plzeň porazil v rámci svého zahraničního soustředění Germaringen. Německý soupeř byl Západočechům ve dvou třetinách vyrovnaným soupeřem, ale v druhé části hry inkasoval hned čtyřikrát a konečné skóre znělo 3:7. Dvěma trefami se blýskl plzeňský útočník Petr Chowaniec.

27.08.2010 | Marek Chlupatý
přát., čtvrtek 26.8.2010
Germaringen - HBC Plzeň  3:7  (1:1, 0:4, 2:2)
Branky a nahrávky: 2x Chowaniec, Hofmeister, Pospíšil, Arnet, Regner, Edl.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:7.
HBC Plzeň: Větrovský - Bezděk, Slanec, Pospíšil, Kavalír, Hofmeister – Arnet, Edl, Chowaniec, Juráček, Průcha, Regner, Krpal, Chlupatý.

První dějství přineslo vyrovnaný souboj. Pro Plzeňany nebylo lehké zvyknout si na tartanový povrch a jejich kombinace vázla. Přesto šli Západočeši do vedení, když se střelou od modré trefil mladík Lukáš Hofmeister. Jenže ještě před přestávkou se třetí lajna dostala pod tlak a ani gólman Větrovský nedokázal zabránit vyrovnání.

Druhá třetina byla úplně odlišná. Hráči HBC Plzeň výrazně přidali, hlavně ve hře dopředu se jim dařilo o poznání lépe a nasázeli soupeři celkem čtyři branky. Chowaniec, Edl, Arnet i Regner se trefovali vesměs z bezprostřední blízkosti.

V posledních patnácti minutách Plzeňští opět povolili a snížené tempo Germaringenu vyhovovalo. Němečtí hráči měli čas na kombinaci a využili toho hned dvakrát. Za stavu 3:5 se tak zdálo, že by o vítězi ještě nemuselo být rozhodnuto. Jenže hned po vhazování zakončil parádní průnik dvojice Edl, Pospíšil druhý jmenovaný a jen o pár chvil později uzavřel skóre tečovanou střelou Petr Chowaniec, který tak vsítil svůj druhý gól.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Hůl:   pravá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv