Zápas s Kovem skončil remízou

P L Z E Ň - Další přípravný zápas svedl dohromady dva týmy z nejvyšší soutěže. Kovo na svoje aktuální postavení v tabulce bylo velmi důstojným soupeřem a předvedlo velmi kvalitní výkon. Pražané dokonce od 21. minuty vedli zásluhou trefy dorostence Fraňka. V poslední části srovnával na konečných 3:3 plzeňský Ondřej Kejř.

12.02.2010 | Jakub Vais
přát., pátek 12.2.2010
HBC Plzeň - Kovo Praha  3:3  (2:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky:12.Zeman P.(Komanec), 15.Kavalír(Zeman P.), 34. O.Kejř(Vágner, Pospíšil) - 11.Kocurek(Hruška, Ryant), 18.Hruška(Kovařík), 21.Franěk(Kocurek).
Rozhodčí: Böm, Vácha. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Průběh utkání: 0:1, 2:1,2:3, 3:3 .
HBC Plzeň: Semera(23. Větrovský) - Kadaně, Beránek, Němeček, Kavalír, Edl, Slanec,Juráček, Bezděk - Kejř O., Vágner, Regner, Štulc, Zeman P., Kejř J., Liška, Krásný, Muchl, Komanec.
Kovo Praha: Tomáš(23. Tvarůžek) - Kovařík, Hruška, Tichý, Kocurek, Ryani, Znízdil, Valenta, Rada, Peřka, Stárek, Ruda, Zeman M., Franěk.

První vážnější ohrožení branky přišlo ve 4. minutě, domácí vypálily jen do boční síťky a vzápětí se to samé povedlo i Kovu. První vyloučení přišlo na začátku 11.minuty, kdy dostal dvě minuty domácí Pospíšil a hostům se naskytla početní výhoda. Tu dokázaly hráči Kova vedení pražského týmu netrvalo dlouho. Náskok dokázal smazat Zeman. Vteřinu před koncem první periody se prosadil z mezikruží Kavalír a bylo to 2:1. Druhá část začala lépe pro Kovo. V 18.minutě srovnal skóre Hruška. Hosté z Prahy se dostali do vedení, když skóroval Franěk. Zpestření pro diváky, který přišlo do haly kolem 20 obstarali Kadaně a Kocurek za pěstní souboj. Na konci 23.minuty došlo obou týmech k výměně gólmanů. Poté byl vyloučen domácí Zeman, tuto výhodu se nepodařilo zužitkovat. Domácí mohly vstoupit lépe když Pospíšil v úniku přestřelil, v tom samém střídání se podařilo vyrovnat a to Ondřeji Kejřovi. Poté dostal za vysoku hůl 2+2 minuty Kadaně. Výhodnou přesilovku se však Kovu nepodařilo využít. Do konce třetiny se už nic nestalo a tak zápas skončil remízou 3:3.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.