Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V září 2022 vyšly tyto články:

30.9.Čtvrtý venkovní zápas v řadě čeká plzeňské hráče v Ústí nad LabemMarkéta PeclováMečouni odehrají v sobotu další venkovní utkání, setkají se s Ústím nad Labem. Plzeňští hokejbalisté poslední dva zápasy nezvládli, nedařilo se ale ani Severočechům. Oba týmy tak budou bojovat o důležité body a budou se chtít posunout v tabulce. V akci bude také B-tým a mladší žáci.
28.9.Mečouni utkání v Dobřanech nezvládli, prohráli o dvě brankyDOB - PLZ 4:2, 5.kolo | Markéta PeclováVe středu plzeňští hokejbalisté odehráli v Dobřanech západočeské derby. V první třetině využili Dobřanští dvakrát přesilovou hru a dostali se do vedení. Plzeň byla aktivní, ale snížit se jí nepodařilo, domácí ve druhé části náskok ještě navýšili. Ve třetí třetině vsítili mečouni dva góly, pak se ale ještě prosadili dobřanští hráči a Plzeňští tak žádný bod nezískali.
27.9.Sváteční západočeské derby. Plzeň ve středu nastoupí v DobřanechTomáš MajerHokejbalová CROSSDOCK extraliga ve svém termínovém kalendáři plně využila státního svátku a hráči všech týmů tak absolvují „anglický týden“. Mečouny čeká druhý ze tří zápasů během osmi dní v Dobřanech. V předchozích dvou venkovních duelech bodovali, podaří se jim pokračovat v nastoleném trendu?
26.9.Hodnocení víkendu: A-tým nezvládl utkání s Karvinou v prodloužení, ostatní celky vybojovaly tři bodyMarkéta PeclováO uplynulém víkendu si každý tým zapsal alespoň bod. A-tým na hřišti Karviné prohrál v prodloužení, B-tým v domácím prostředí vyhrál s Berounem. Dorost se radoval z těsného vítězství ve venkovním souboji s Kert Parkem, starší žáci porazili vysoko Prachatice, úspěšní byli v Blovicích také mladší žáci.
25.9.Z přestřelky v Karviné vytěžili mečouni bodKAR - PLZ 5:4, 4.kolo | RedakcePlzeňský A-tým má za sebou nejdelší výjezd v sezóně. V Karviné absolvoval zápasy, který rozhodně bavil diváky, méně však oba trenéry obou mužstev kvůli vysokému počtu trestů. Do poloviny zápasu mečouni vedli o jednu branku, nicméně na začátku třetí třetiny o dvě prohrávali. Toto manko se Plzni podařilo stáhnout a základních 45 minut hry o vítězi nerozhodlo. V prodloužení byl přeci jen úspěšnější domácí celek.
23.9.Plzeňští odehrají další venkovní zápas, představí se v KarvinéMarkéta PeclováMečouni v sobotu vyjedou k dalšímu venkovnímu utkání do Karviné. Plzeňští poslední zápas v Hostivaři vyhráli a budou se snažit získat další body. Karvinští hráči zvládli oba první duely v nové sezóně, vítěznou sérii budou chtít prodloužit. Na hřišti se představí všechny plzeňské týmy.
21.9.Všechno ještě nebylo ideální, ale hlavní je sbírat body, neskrývá Jakub VobrubaMarkéta PeclováMečouni o víkendu vyhráli první utkání v nové sezóně a získali důležité body. V Hostivaři pomohl k vítězství také Jakub Vobruba, který vsítil druhý gól. Plzeňský útočník hodnotí vstup do sezóny, ohlíží se utkáním nebo zmiňuje na čem je potřeba zapracovat, aby byl tým úspěšný.
19.9.Hodnocení víkendu: První výhra A-týmu, dorost dovršil obrat v poslední minutěTomáš MajerTřetí zářijový víkend znamenal trojici vítězných pokřiků zástupců HBC Plzeň. Mužský A-tým získal první body na půdě pražské Hostivaře. S čistým štítem zvládli zápas v Blovicích starší žáci. Trojici venkovních výher uzavřel dorost. V Prachaticích se mečouni dlouho hledali, nakonec zvládli fantastický obrat. Naopak se nedařilo B-týmu, mladší žáci i přes pět vstřelených branek museli pogratulovat soupeři.
17.9.Dva zásahy kapitána a skvělý Kráčina. Plzeň si z Hostivaře odváží tři bodyHOS - PLZ 1:3, 3.kolo | RedakcePo nevydařeném vstupu do soutěže čekal na plzeňský tým první venkovní výjezd. V sobotu nad ránem čelili HBC Hostivař. Ve venkovní premiéře předvedli mečouni obětavý výkon. Zvládli řadu oslabení a naopak využitou přesilovkou položili jeden ze základů pozdějšího vítězství. Dvěma brankami začal své gólové konto kapitán Martin Kunzmann, výraznou měrou se pod výhru podepsal Petr Kráčina, který čelil 29 pokusům soupeře.
16.9.Plzeň bude bojovat poprvé venku, utká se s HostivaříMarkéta PeclováMečouni se poprvé v nové sezóně představí ve venkovním utkání, potkají se s Hostivaří, kde se budou snažit získat první body. Hostivařští hráči si v úvodním zápase také výhru nezapsali a oba týmy tak nečeká lehký souboj. V akci budou všechny plzeňské celky.
15.9.Plzeňané na MS Masters na medaili jen těsně nedosáhli. Za turnajem se ohlíží Jaroslav KejřTomáš MajerKladno a Nové Strašecí hostili v termínu 7. – 11. září MS mužů a žen v kategorii Masters nad 40 let. V mužské kategorii mezi sebou soupeřilo dvanáct družstev z České republiky, Kanady, Rakouska, Řecka, Slovenska a USA. V družstvu Team Czech Republic, plném extraligových a světových šampiónů, startovali také čtyři Plzeňané. Společně pomohli k postupu do bojů o medaile, který nakonec skončil čtvrtou příčkou.
14.9.Z mého pohledu jsme byli lepším týmem, říká po prvním domácím zápase B-týmu Dan KrálMarkéta PeclováB-tým o víkendu odehrál první domácí utkání v 1. lize, s Vlčí smečkou ale body nezískal. V týmu nastupuje také Dan Král, který si v sobotu zapsal první start v extralize mužů. Plzeňský hráč, jenž nastupuje na pozici obránce i útočníka, se rozpovídal nejen o prvních zkušenostech v mužských soutěžích.
12.9.Hodnocení víkendu: A-tým a B-tým žádný bod nezískaly, vysokou výhru si zapsali starší žáci a dorostMarkéta PeclováO uplynulém víkendu se na hřišti představily čtyři plzeňské týmy. A-tým v úvodním zápase sezóny prohrál se Svítkovem, z bodů se neradoval ani B-tým, který nezvládl utkání s Vlčí smečkou. Z vysoké výhry se radovali starší žáci, kteří porazili Zliv, dařilo se také dorostu v Suchdolu nad Lužnicí.
10.9.Plzeňští první utkání se Svítkovem nezvládli, neprosadili se ani jednouPLZ - SVI 0:5, 2.kolo | Markéta PeclováMečouni v úvodu sezóny přivítali na domácím hřišti Svítkov. Ten v první třetině otevřel skóre, ve druhé ho pak navýšil dalšími třemi trefami. Plzeňští hráči byli aktivní a snažili se ještě dotáhnout, ale i ve třetí části se prosadil jen soupeř. Plzeň se také dostala do šancí, ale nepodařilo se jí vsítit žádnou branku a první výhru si nezapsala.
9.9.Mečouni vkročí do extraligových bojů domácím duelem proti nováčkoviTomáš MajerHokejbalová CROSSDOCK extraliga se rozjela již minulý týden. Tým Plzně měl ovšem svůj zápas na půdě pardubického Autoskla odložený, a tak do soutěže vstoupí až nyní. Soupeřem mečounů bude druhý pardubický tým, Svítkov Stars.
6.9.Na Mistrovství světa Masters budou s týmem Czech Republic bojovat čtyři plzeňští hráčiMarkéta PeclováOd 7. do 11. září se na Kladně a Novém Strašecí bude pořádat Mistrovství světa Masters. Na turnaji se představí muži i ženy, v celku Team Czech Republic se objeví také čtyři plzeňští hokejbalisté. Na mistrovství je čekají kvalitní soupeři, s týmem ale budou chtít dosáhnout největšího úspěchu.
5.9.Hodnocení víkendu: Úspěšný vstup B-týmu, SŽ na turnaji třetíTomáš MajerJiž dva týmy mají za sebou vstup do sezóny. Soutěžní utkání zatím odehrál pouze plzeňský B-tým. Mladíci s mečounem na hrudi zvládli vstup do 1. ligy a v na hřišti ústeckých Ještěrů první prověrku zvládli. Starší žáci se zúčastnili Hostivařského poháru, s bilancí jedné výhry a dvou porážek skončili třetí.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.