Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2024 vyšly tyto články:

2.3.Čekání na výhru se zastavilo! Západočeské derby zvládli lépe mečouniDOB - PLZ 3:4, 16.kolo | RedakceKámen, který spadl plzeňským hokejbalistů ze srdce, musel být slyšet na míle daleko. Od 23. září loňského roku mečouni čekali na další vítězný pokřik. O prvním březnovém víkendu zněl plzeňský vítězný pokřik dobřanskou Pebal arénou. Také druhé západočeské derby nenašlo vítěze v základní hrací době. Zatímto v Plzni se na podzim radovali Šneci po zásahu v prodloužení, tentokrát o vítězi rozhodovala samostatná střílení. Brankář Čapek v nich neinkasoval a skórující dvojice Lokajíček, Vobruba přiřkla vítězství na plzeňskou stranu!
3.3.Hodnocení víkendu: Jednoznačné výhry dorostu a SŽ, Áčko má dva body z derbyRedakcePrvní březnový víkend přinesl A-týmu dva body do extraligové tabulky za výhru po samostatných stříleních v dobřanské aréně. Svůj zápas prodlužovali také junioři, kteří pokračují v nadstavbě, ti ovšem bohužel podlehli Berounu. V domácím prostředí si zastříleli dorostenci a dvakrát starší žáci. Zápasy měly jeden společný prvek - dominantní druhé třetiny. Výsledkově se tentokrát nedařilo mladším žákům, kteří absolvovali turnaj v Písku, vítězství z něj ale nepřivezli.
6.3.Bylo složité se vrátit do starých kolejí, ale do brány mě to vždy táhlo, hlásí Matyáš ŠebekMarkéta PeclováO prvním březnovém víkendu zahájili jarní část starší žáci dvěma domácími zápasy. Do poloviny sobotního utkání nastoupil v brance Matyáš Šebek, který se před sezónou vrátil k hokejbalu po dvou letech. Plzeňský gólman se po návratu už objevil v brance v devíti soutěžních zápasech, k tomu přidal také několik přípravných.
7.3.Plzeňané hostí Prachatice. Budou pokračovat ve sběru bodů?RedakcePrecol aréna uvidí reprízu loňské série play-down. Jedenáctá Plzeň hostí dvanácté Prachatice. Mečouni po dvou jarních kolech navýšili odstup mezi oběma týmy a v nastoleném trendu by rádi pokračovali. Dalším lákadlem pro plzeňskou kabinu je ukončení dlouhého čekání na domácí extraligové vítězství a v neposlední řadě také motivace oplatit Jihočechům hořkou podzimní porážku. Zbylé celky HBC Plzeň čekají duely na hřištích soupeřů.
9.3.A-tým zvládl důležitý souboj, Prachatice porazil rozdílem čtyř branekPLZ - PRA 6:2, 17.kolo | Markéta PeclováMečouni v jarní části pokračují ve sbírání bodů a v důležitém utkání proti Prachaticím vybojovali v této sezóně první vítězství před svými fanoušky. Už v sedmé minutě otevřeli skóre, poté ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení a ve druhé třetině náskok navýšili na rozdíl čtyř branek. Hosté dvěma trefami snížili, ale Plzeň se pak prosadila ještě dvakrát. První extraligové góly vsítili Krejčí a Kopal.
11.3.Hodnocení víkendu: Důležité body v extralize, těsný dvojboj žáků s Pískem, přípravka válelaRedakceÁčko si o víkendu připsalo důležitou výhru, poprvé v extraligovém ročníku zůstal plný počet bodů v Precol aréně a odstup na poslední Prachatice v přímém souboji opět narostl. Juniorům se v nadstavbě stále výsledkově nedaří. Dorostenci naopak potvrdili roli favorita. Žákovský dvojboj v Písku přinesl dva velmi těsné výsledky, oba kluby si přišly na své. Těsné vítězství si přivezl také B-tým. Povedenou sobotu má za sebou plzeňská přípravka, která v Prachaticích poznala pouze vítězné emoce.
13.3.Nechtěli jsme nechat nic náhodě, těší důležitá výhra nad Prachaticemi Tomáše KrejčíhoMarkéta PeclováA-tým o víkendu prodloužil bodovou sérii a radoval se v letošní sezóně z první výhry na domácím hřišti. Na důležitém vítězství se premiérovým gólem v CROSSDOCK Extralize mužů podílel také Tomáš Krejčí. Nejen o tom se plzeňský obránce rozpovídal, ohlédl se také ještě za juniorským šampionátem a vyhlíží už i další dva víkendové souboje extraligy.
14.3.Na Plzeňany čeká venkovní trip. Představí se v Karviné a v LetohraduRedakceO nadcházejícím víkendu se plzeňský A-tým pokusí natáhnout bodovou sérii. Čeká jej ale náročná prověrka v podobě zápasů v Karviné a Letohradu, které naopak budou chtít zlepšit jarní statistiky. Domácí zápasy čekají mládež. Junioři v nadstavbě vyzvou Hostivař. Podobně zvučný soupeř dorazí v neděli na zápas dorostu, který se utká s Kladnem. Žáky opět čeká dvojboj se stejným soupeřem. Do Precol arény se chystají České Budějovice. Minipřípravka se představí v Písku.
16.3.Mečouni na jaře poprvé bez bodu, v Karviné se neprosadili ani jednouKAR - PLZ 4:0, 18.kolo | RedakcePrvní utkání z náročného víkendu se A-týmu nevydařilo. Plzeňští hráči v Karviné soupeře přestříleli, ale ani jedna střela v brance neskončila. Karvinští se v první třetině radovali dvakrát, jeden gól pak vsítili ve druhé a třetí třetině. Mečouni tak bodovou sérii neprodloužili, o další body budou bojovat zítra v Letohradu.
17.3.A-tým v Letohradu většinu utkání vedl, nakonec získal bodLET - PLZ 2:1, 14.kolo | RedakceV neděli bojovali mečouni v Letohradu, kde už od druhé minuty měli jednobrankový náskok. Plzeňští hráči se prezentovali velmi dobrým týmovým výkonem, ale vedení se jim v základní hrací době nepodařilo navýšit. Naopak necelé dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny domácí srovnali a v poslední minutě prodloužení skóre otočili. Plzeň si tak na cestu přibalila bod.
18.3.Hodnocení víkendu: A-tým ve dvou soubojích získal bod, vysokým rozdílem zvítězili dorost a žáciMarkéta PeclováO uplynulém víkendu vybojoval A-tým ve dvou zápasech jeden bod. Nedařilo se také juniorům, kteří prohráli v utkání s Hostivaří. Naopak dorost zvládl zápas s Kladnem a vysokou výhru s Českými Budějovicemi si zapsali starší a mladší žáci. Velkým rozdílem zvítězil také B-tým a v akci byla i minipřípravka.
21.3.Plzeň bude o další body bojovat doma, utká se s Hradcem KrálovéMarkéta PeclováPo dvou venkovních zápasech se A-tým představí v domácím prostředí s Hradcem Králové. Mečouni budou chtít navázat na minulý domácí souboj a získat další výhru. Nečeká je ale lehké utkání, hradečtí hráči se budou snažit o důležité body pro postup do play off. V akci budou také mládežnické týmy, které vyjedou na hřiště soupeřů.
23.3.Přesilovkový uragán nasměroval Plzeňany k výhře. Hradci nasázeli sedm gólůPLZ - HKR 7:2, 19.kolo | Redakce"Sedum kulí jako v Sarajevu!" Předposlední extraligový zápas v Precol aréně v letošním ročníku se A-týmu HBC Plzeň podařil. Přestože mečouni nevkročili do zápasu ideálně, odcházeli s hlavou vztyčenou, se sedmi vstřelenými góly na kontě a další trojicí bodů do tabulky. Rozhodující se ukázala být první třetina. V ní Východočeši inkasovali pětiminutový trest do konce utkání. Nabídnutou výhodu Plzeň využila na jedničku a proměnila ji ve čtyři zásahy. Do konce zápasu pak žádné zdramatizování nedopustili.
25.3.Hodnocení víkendu: Domácí kanonáda Áčka, divočina starších žáků či kolaps dorostuTomáš MajerVelice zajímavý víkend za sebou mají družstva HBC Plzeň, kterým se tentokrát výsledkově střídavě dařilo a nedařilo. Mužský A-tým doma porazil Hradec Králové a nastřílel hned sedm gólů. Junioři v nadstavbové části dále strádají, zlepšená třetí část jim v Pardubicích nestačila. Dorost v Ústí vstřelil branku ve dvanácté sekundě, poté ale čelil direktu za direktem a na vítězství nedosáhl. Starší žáci sehráli zápase, ve kterém prakticky neexistovaly obrany, tři body ovšem získali. Herní a výsledková pozitiva spojili v jedno mladší žáci v Suchdolu. B-tým dál táhne vítěznou sérii a s předstihem si zajistil prvenství v základní části. FOTO: Jana Nekolová, HBC Pardubice.
27.3.Juniorští mistři světa z řad HBC Plzeň byli oceněni v prestižní anketě Sportovec Plzně Tomáš MajerV úterý 26. března 2024 došlo na radnici města Plzně k vyhlášení tradiční ankety Sportovec Plzně 2023 v kategorii žactva a dorostu. Slavnostního vyhlášení, které uspořádala Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Romana Zarzyckého, se zúčastnila celá řada nominantů z nejrůznějších sportovních odvětví. V silné konkurenci se dostalo také na juniorské mistry světa z řad HBC Plzeň. FOTO: Zdeněk Vaiz/Nadace sportující mládeže.
29.3.Radní města Plzně Tomáš Morávek předal dorostencům ceny za eXcellent League 2024Markéta PeclováPo středečním utkání s Třemošnou byli dorostenci oceněni za své výkony v eXcellent League. Individuální ceny, pohár a medaile za vítězství na tomto turnaji předával hráčům radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Ing. Tomáš Morávek. Nejen za touto událostí, ale také za oceněním v anketě Sportovec Plzně 2023 se ohlíží Jan Kraus.
Aktuální články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv