Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2010 vyšly tyto články:

31.1.Víkend v hale přinesl tři výhry domácích celkůMarek ChlupatýPlzeňská hala hostila o víkendu na konci ledna čtyři utkání. Ve třech se představili hráči HBC Škoda Plzeň a pokaždé úspěšně. Mladší dorostenci přehráli pražské Kovo, A-tým si poradil s Novým Strašecím a těsně porazil i reprezentaci U20. V neděli odpoledne pak Dobřany smetly Nové Strašecí.
29.1.Poslední lednový víkend nabídne na Košutce čtyři zajímavé soubojeMarek ChlupatýHned čtyři utkání jsou na programu v hokejbalové hale na Košutce v sobotu 30. a v neděli 31. ledna. Herní formu přibližně v polovině zimní přípravy si otestují mladší dorostenci Plzně a Kova a muži Plzně, Nového Strašecí a Dobřan. Své soustředění na západě Čech stráví reprezentace ČR kategorie U20.
27.1.Přijďte na výstavu o plzeňském sportuJakub VaisP L Z E Ň - Ve dnech 22. března až 2. dubna se v mázhauzu plzeňské radnice uskuteční prezentace lídra hokejbalové extraligy HBC Plzeň společně s vedoucím celkem nejvyšší hokejové soutěže, týmem HC Plzeň 1929. Výstavu organizuje Nadace sportující mládeže a všichni jste srdečně zváni.
26.1.Příprava v plném proudu, na programu jsou první zápasyMarek ChlupatýOd pondělí 4. ledna probíhá intenzivní fyzická příprava extraligového A-týmu. Tři tréninky týdně nejdříve přinášely dřinu bez hokejbalové výstroje, ale to se s blížícím se začátkem jarní části mění. Již 30. ledna je na programu první přípravné utkání. V hale na Košutce se představí lídr první ligy Nové Strašecí. O den později se Plzeňané střetnou s reprezentační dvacítkou.
24.1.Pohár starosty po penaltách získala přípravka TřemošnéMarek ChlupatýAž samostatná střílení rozhodla o vítězi finálového duelu turnaje O pohár starosty MO Plzeň 1. Pan starosta Jiří Uhlík nakonec mohl předat trofej pro nejlepší tým Tatranu Třemošná, druhá skončila přípravka Alfy Pardubice. Domácí Plzeň obsadila třetí místo a na další příčkách se seřadily týmy Kladna, Písku a Horní Břízy. Podrobnosti najdete v sekci Turnaje.
20.1.Nejmladší hokejbalisté se utkají o pohár starosty MO Plzeň 1Marek ChlupatýPlzeňská hokejbalová hala bude v sobotu 23. ledna hostit turnaj O pohár starosty MO Plzeň 1 Jiřího Uhlíka. Utká se šest družstev kategorie přípravek. Regionální týmy z Plzně, Třemošné a Horní Břízy doplní Písek, Kladno a Pardubice. Podrobné informace najdete v sekci Turnaje.
17.1.Zimní pohár pro BlatnouJosef KadaněBlatná svoje úspěšné tažení Zimním pohárem dotáhla do vítězného konce. Ve finále se Jihočeši střetli s Nižborem a po základní hrací době byl stav 3:3. Jediný penaltový úspěch pak stačil Blatné k vítězství. Samostatnými stříleními skončil i duel o 3. místo, které nakonec obsadil českobudějovický Pedagog. Cenu pro nejužitečnějšího hráče získal kapitán Blatné Libor Vaníček, pohár fair play HBC Rakovník. Výsledky a statistiky najdete v sekci Turnaje, momentky ve Fotogalerii.
14.1.Zimní pohár slibuje zajímavou konfrontaci týmů ze sedmi soutěžíMarek ChlupatýOd pátku 15. do neděle 17. ledna se v hale na Košutce uskuteční Zimní pohár. Turnaje se zúčastní celkem 10 týmů a složení je opravdu zajímavé. Sejdou se celky ze sedmi soutěží od 1. ligy (Brno) po oblastní ligu (Nižbor a Nordics Most). Představí se také starší dorostenci HBC Plzeň. Bližší informace najdete v sekci Turnaje.
13.1.Mladí Kanaďané budou ladit formu před MS v PlzniMartin KunzendorferŘíjnová návštěva vyslanců kanadského mládežnického hokejbalu Steva Dockertyho - GM U18 a U16 a Geryho Slavina má za výsledek camp obou kanadských reprezentačních výběrů přes MS v Mostu právě v Plzni! V rámci přípravy se s kanadskou reprezentací střetnou mladší i starší dorostenci HBC Plzeň
11.1.Béčko Litic ovládlo druhý ročník Novoročního poháruRedakceDruhý ročník Novoročního poháru se stal kořistí mužstva HBC Litice B. Litičtí zdolali překvapivého finalistu Cannibals Česká Bříza těsně 2:1. Loňský vítěz Boytronic Plzeň obsadil bronzovou příčku. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Ježek z České Břízy. Další informace najdete v sekci Turnaje a momentky ve Fotogalerii.
6.1.O víkendu 9. a 10. ledna je na programu první ze série turnajůMarek ChlupatýV sobotu 9. ledna v 8:45 vypukne v hokejbalové hale na Košutce boj o vítězství v druhém ročníku Novoročního poháru. Šest družstev z Plzeňska doplní Goblins Praha a Platan Protivín. Finále prvního z řady turnajů, které se v rámci zimní přípravy v Plzni uskuteční, je na programu v neděli 10. ledna v 16 hodin. Více se dozvíte v sekci Turnaje.
6.1.Kempu U20 se zúčastní čtveřice PlzeňanůJakub VaisChrudim - V pondělí 4. ledna byla zveřejněna nominace na kemp reprezentačního výběru do 20 let, který se uskuteční o víkendu 30. a 31.ledna v Plzni. Pozvánky od trenérů Jiřího Mašíka a Rostislava Kurfürsta dostalo i kvarteto Plzeňanů. Mezi brankáři byl nominován Tomáš Větrovský. Z obránců se kempu zúčastní Michalové Slanec a Bezděk. Útočné řady Plzně bude reprezentovat Jaroslav Liška.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.